Екстремни горештини и висок УВ индекс

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температури вдолж Повардарието за 2 до 3...

Слика на денот: Млади луѓе – муслимани и свештеник дадоја пример за соживотот во Охрид

Соживот во Охрид отсекогаш постоел. Христијани, муслимани, генерации и генерации другаруваат и се почитуваат. Сите ние имаме искрени пријатели од различна вероисповед. Христијаните ги...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ГОРАН – РАЗГОВОР СО ГОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Тема загадување во Скопје – мора да има мониторинг чии податоци ќе бидат јавно достапни

Температурна инверзија претставува топол воздух што се крева нагоре и ладно струење на воздухот кој оди надоле и така се креира еден капак врз...

НОВA НEСРЕЌА ВО БУГАРИЈА – koсовсkи автобус налетал на паднати дрва од камион кој ги превезувал, па се забил во него (ВИДЕО)

Во сообраќајна несреќа во Бугарија повредени се 29 патници од Косово, од кои шест деца, кога автобусот во кој се превезувале, се судрил со...

Мицkoски дециден: Бугарите во знак на братските односи да имплементираат барем една од пресудите на Европскиот суд за човекови права

Пресудите на Европскиот суд за човекови права во Стразбур третираат други теми. Тие велат дека нивниот Устав не опфаќа колективни права, туку индивидуални. Но,...

Русите го пиjaт постоjaно, напитoк кој е чудо за белите дробови – домашен лек од 4 состојки

Руски лек за пушачите кои кашлаат и чистење на белите дробови исклучитено делотворен, ја отстранува слозта и го олеснув дишењето. Белите дробови е како...

Ставете го ова kaj вpатите и прозорите – смрдливките ќе исчезнат за минута

При првите ладни денови, смрдливките се во потрага по топли и суви места каде што можат да се засолнат, па затоа влегуваат во нашите...

Popular Categories

Македонија

Д-Р ГОРАН – РАЗГОВОР СО ГОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Тема загадување во Скопје – мора да има мониторинг чии податоци ќе бидат јавно достапни

Температурна инверзија претставува топол воздух што се крева нагоре и ладно струење на воздухот кој оди надоле и така се креира еден капак врз...

НОВA НEСРЕЌА ВО БУГАРИЈА – koсовсkи автобус налетал на паднати дрва од камион кој ги превезувал, па се забил во него (ВИДЕО)

Во сообраќајна несреќа во Бугарија повредени се 29 патници од Косово, од кои шест деца, кога автобусот во кој се превезувале, се судрил со...

Мицkoски дециден: Бугарите во знак на братските односи да имплементираат барем една од пресудите на Европскиот суд за човекови права

Пресудите на Европскиот суд за човекови права во Стразбур третираат други теми. Тие велат дека нивниот Устав не опфаќа колективни права, туку индивидуални. Но,...

ДАЛИ И НА ВАС ВИ Е ВИСОKA СМЕTKАТА ЗА СТРУJА? Граѓаните се жалат на високи сметки, ЕВН смирува ќе ги порамниме

Првоаприлска шега во јануари или навестување дека струјата веќе не е евтин енергенс за затоплување, коментираат граѓаните кои добија декемвриски сметки со повисоки износи...

Тлото не мирува – регистриран нов земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Тлото не мирува – регистриран нов земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија Тлото во Грција не мирува. Попладнево е регистриран нов земјотрес со интензитет...

Ученици се носеле на екскурзија со технички неисправен автобус

Вчера околу 14:30 часот и 30 минути, на улица „Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај...
21,985FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

ЗАБАВА

СЦЕНА

Д-Р ГОРАН – РАЗГОВОР СО ГОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Тема загадување во Скопје – мора да има мониторинг чии податоци ќе бидат јавно достапни

Температурна инверзија претставува топол воздух што се крева нагоре и ладно струење на воздухот кој оди надоле и така се креира еден капак врз...

НОВA НEСРЕЌА ВО БУГАРИЈА – koсовсkи автобус налетал на паднати дрва од камион кој ги превезувал, па се забил во него (ВИДЕО)

Во сообраќајна несреќа во Бугарија повредени се 29 патници од Косово, од кои шест деца, кога автобусот во кој се превезувале, се судрил со...

Мицkoски дециден: Бугарите во знак на братските односи да имплементираат барем една од пресудите на Европскиот суд за човекови права

Пресудите на Европскиот суд за човекови права во Стразбур третираат други теми. Тие велат дека нивниот Устав не опфаќа колективни права, туку индивидуални. Но,...

Русите го пиjaт постоjaно, напитoк кој е чудо за белите дробови – домашен лек од 4 состојки

Руски лек за пушачите кои кашлаат и чистење на белите дробови исклучитено делотворен, ја отстранува слозта и го олеснув дишењето. Белите дробови е како...

Ставете го ова kaj вpатите и прозорите – смрдливките ќе исчезнат за минута

При првите ладни денови, смрдливките се во потрага по топли и суви места каде што можат да се засолнат, па затоа влегуваат во нашите...

ДАЛИ И НА ВАС ВИ Е ВИСОKA СМЕTKАТА ЗА СТРУJА? Граѓаните се жалат на високи сметки, ЕВН смирува ќе ги порамниме

Првоаприлска шега во јануари или навестување дека струјата веќе не е евтин енергенс за затоплување, коментираат граѓаните кои добија декемвриски сметки со повисоки износи...

Несеkoјдневна сцена – дошла на состанок на слепо, па останала заглавена во неговиот дом поради карантинот

Една девојка од Кина останала затворена во домот на едно момче каде дошла на прв состанок, откако властите на тоа место вовеле карантин. Жената...

МАГИJAТА НА ХЕЛАНKИТЕ – секој маж знае за што зборуваме

Дека жената знае да биде привлечна кога ќе облече некое посебно парче облека на себе е факт, но сепак едно од најдобрите тајни оружја...

ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за 27 јуни 2021: Овенот ќе има интересни случувања со личноста која му се допаѓа, Стрелецот да избегнува цигари

Работа: Верувате во подобра иднина и подготвени сте да дадете се од себе за да ја остварите. Љубов: Надевајте се на интересни случувања со личноста...

Пронајдовте паричка на улица ? Еве што значи тоа

Пронаоѓањето пари на улица, па макар тоа била монета со најмала вредност, е поврзано со духовноста. Тоа ви покажува дека сте ценети и меѓу...

Со нив не седнувajте во автомобил: Еден хороскопски знак е најлош возач

Можеби ќе се препознаете - повеќе за веста во продолжение Ако познавате некоја Вага, замолете ја да се помести од возачкото седиште и никој нема...

Овој хороскопски знак никогаш нема да ви ги врати позајмените пари

Кога и да позајмите пари на некого, секогаш постои шанса да останете без него, особено ако сте премногу фини да го „наплатите“ долгот. Сепак,...

Хоросkoп: Следи период на пари, но само 2 хороскопски знаци ќе бидат среќлии

ОВЕН Занимавајте се со вашите домашни обврски бидејќи во тоа ќе ви помогнат вашата енергија и стабилност. Не ја исклучувајте можноста некои од вашите...