Слика на денот: Млади луѓе – муслимани и свештеник дадоја пример за соживотот во Охрид

Соживот во Охрид отсекогаш постоел. Христијани, муслимани, генерации и генерации другаруваат и се почитуваат. Сите ние имаме искрени пријатели од различна вероисповед. Христијаните ги...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ZBOG OVE PESME LJUDI SU DIZALI RUKU NA SEBE! Tito je NAJSTROŽE zabranio, a da nije bilo Jovanke, nikad je ne bismo ČULI! VIDEO

Siromašni dečko iz Kragujevca nije ni mogao da sanja da će njegova muzička zaostavština biti toliko jaka i da će se njegove pesme toliko voleti...

ИМА ПОЛОШО ОД ПРЕЉУБА: АКО ВАШИОТ СОПРУГ ГО ПРАВИ ОВА, ВИЕ СТЕ НЕСРЕЌНА СОПРУГА!

Верувале или не, има многу полоши работи од сексуално изневерување на партнерот 5.30 часот наутро. Чувството на нервоза расте. Ги отвораш очите, а во твојата глава мало...

Шилегов вечерва “распали” по Џамбаски

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов вечерва реагираше на навредите и провокациите од бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, упатени кон македонскиот народ и премиерот Димитар...

SVE BOLESTI POČINJU OD ŽIVACA: POSTOJI SAMO JEDNA BRIGA KOJU TREBATE BRINUTI U ŽIVOTU!

AKO BOLJE RAZMISLITE, SHVATIT ĆETE DA SE UGLAVNOM NERVIRATE ZBOG GLUPOSTI I SITNICA. SAMA SVIJEST DA U VAŠEM ŽIVOTU NEMA GORUĆIH PROBLEMA (BOLEST, BOLEST...

Џамбаски го навреди премиерот Ковачевски и ги премина сите граници – Османи: Ова е премногу, ќе испратиме протесна нота

Европратеникот Ангел Џамбаски на својот Фејсбук профил објави видео во кое упати навреди кон македонскиот премиер Димитар Ковачевски. Според објавата, се чини дека Џамбаски се...

Popular Categories

Македонија

Џамбаски го навреди премиерот Ковачевски и ги премина сите граници – Османи: Ова е премногу, ќе испратиме протесна нота

Европратеникот Ангел Џамбаски на својот Фејсбук профил објави видео во кое упати навреди кон македонскиот премиер Димитар Ковачевски. Според објавата, се чини дека Џамбаски се...

Ако нашите деца си заминат, нема да остане никој што ќе го зборува јазикот на нашите предци – рече премиерот Ковачевски

Ако нашите деца си заминат, нема да остане никој што ќе го зборува јазикот на нашите предци, рече премиерот Димитар Ковачевски во обраќањето на...

Жан Митрев бара судот да ЗАБРАНИ ИРЛ да известува за „Нечиста крв“

Клиниката Жан Митрев и докторот Жан Митрев поднесоа тужба за клевета и навреда кон редакцијата на ИРЛ и новинарите автори на истражувањето „Нечиста крв”...

Земјотрес на територијата на Македонија: Епицентарот во Маврово

Денеска на пладне во 12:06 часот е регистриран земјотрес на територија на Северна Македонија. Земјотресот е со интензитет од 2.1 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот...

Зaeв го прaшaл Бoрисoв: Kakо тоа – сите нaстaнaлe од Адaм и Eвa, само Македонците од Бугарите?

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Утрински брифинг“ истакна дека проблемот со Бугарија е смешен. Тие кажуваат дека ја прифаќаат реалноста за македонскиот идентитет и...

24 гoдишнoтo мomче кoe бeшe пoврeдeно во Бутел им подлегна на повредите

24 годишното момче кое беше во krитична состојба пренесено на Kлиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, после пykањето во скопската населба Бутел 2,...
21,985FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

ЗАБАВА

СЦЕНА

ZBOG OVE PESME LJUDI SU DIZALI RUKU NA SEBE! Tito je NAJSTROŽE zabranio, a da nije bilo Jovanke, nikad je ne bismo ČULI! VIDEO

Siromašni dečko iz Kragujevca nije ni mogao da sanja da će njegova muzička zaostavština biti toliko jaka i da će se njegove pesme toliko voleti...

ИМА ПОЛОШО ОД ПРЕЉУБА: АКО ВАШИОТ СОПРУГ ГО ПРАВИ ОВА, ВИЕ СТЕ НЕСРЕЌНА СОПРУГА!

Верувале или не, има многу полоши работи од сексуално изневерување на партнерот 5.30 часот наутро. Чувството на нервоза расте. Ги отвораш очите, а во твојата глава мало...

Шилегов вечерва “распали” по Џамбаски

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов вечерва реагираше на навредите и провокациите од бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, упатени кон македонскиот народ и премиерот Димитар...

SVE BOLESTI POČINJU OD ŽIVACA: POSTOJI SAMO JEDNA BRIGA KOJU TREBATE BRINUTI U ŽIVOTU!

AKO BOLJE RAZMISLITE, SHVATIT ĆETE DA SE UGLAVNOM NERVIRATE ZBOG GLUPOSTI I SITNICA. SAMA SVIJEST DA U VAŠEM ŽIVOTU NEMA GORUĆIH PROBLEMA (BOLEST, BOLEST...

Џамбаски го навреди премиерот Ковачевски и ги премина сите граници – Османи: Ова е премногу, ќе испратиме протесна нота

Европратеникот Ангел Џамбаски на својот Фејсбук профил објави видео во кое упати навреди кон македонскиот премиер Димитар Ковачевски. Според објавата, се чини дека Џамбаски се...

ЗАЕВ ОДГОВОРИ ДАЛИ ПЛАНИРА ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ Зоран Заев нема намера да се враќа во политиката. Ова беше неговиот одговор на новинарско прашање во Тетово...

УБАВА ВЕСТ ОД ФАЈОН: Поддржувам Северна Македонија да стане полноправна членка на ЕУ до 2030 година

Шефицата на словенечката дипломатија Тања Фајон денеска од Скопје со честитки до Владата и македонските граѓани за, како што рече, историски успех со отворањето...

ВО БЛАГОЕВГРАД НЕМА МЕСТО ЗА МАКЕДОНИСТИ Бугарија го забрани отворањето на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“

„Благоевград нема да биде центар за слични пропагандни провокации“, се вели во образложението на декларацијата изгласан од Советот на овој бугарски град. Советот на Општина...

ХОРОСКОП

Овој хороскопски знак никогаш нема да ви ги врати позајмените пари

Кога и да позајмите пари на некого, секогаш постои шанса да останете без него, особено ако сте премногу фини да го „наплатите“ долгот. Сепак,...

Хоросkoп: Следи период на пари, но само 2 хороскопски знаци ќе бидат среќлии

ОВЕН Занимавајте се со вашите домашни обврски бидејќи во тоа ќе ви помогнат вашата енергија и стабилност. Не ја исклучувајте можноста некои од вашите...

Од 12 април, три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

Од 12 април младата месечина влегува во знакот Овен и носи енергија за реализација на желбите за и нови почетоци. Овенот е првиот знак...
error: Content is protected !!