Аца Лукас добил подарок од вртоглави 110.000 евра.

Како што пишуваат српските медиуми, пејачот од свој долгогодишен пријател на подарок добил нов автомобил „Ауди“ чија вредност се проценува на околу 110.000 евра.

Пред извесно време старото возило на Лукас било сериозно оштетено во судир

Многумина можеби не знаат, но популарниот српски пејач Александар Вуксановиќ попознат како Аца Лукас има четири деца.

Уште помалку е познато дека неговата најстара ќерка Миљана Вуксановиќ избра да го гради својот живот самостојно, без оглед што нејзиниот татко е една од најголемите ѕвезди на регионалната естрадна сцена

Иако има 29 години, таа не живее луксузен живот како нејзините врсници, чии родители се јавни или славни личности. Не вози скап автомобил, не живее во голем луксузно опремен стан, не троши многу пари на скапи парчиња облека, туку живее просечен живот, како целиот нормален свет.