На социјалните мрежи масовно се шири видео во кое познатата пејачка Јелена Карлеуша буквално уништи новинар.

Имено, по зборовите на Карлеуша, тој ја следел, снимал и фотографирал, по што таа го застанува, излегува од автомобил, се приближува до неговиот автомобил а потоа следува вистинска драма.

Карлеуша му ја отвори вратата и му вели, ајде излези да се пресметаме, по што тој излегува, таа го фаќа за врат и го плука во фаца.

@vhkasin

#zadruga #balkan #serbia #srbija #karleusa #jelenakarleusa #crnagora #bosna #hrvatska #parovi #karleusa #ceca #fyp #foryou #foryoupage #ceca

♬ original sound – alahu karla