Милица Павловиќ важи за една од најзгодните млади пејачки на српската јавната сцена. Таа што и да облече изгледа бомбастично, од елегантни до спортски изданија, Павловиќ знае како да ја разбуди машката фантазија.

Пејачката отпатува на црногорскиот брег за да се одмара и нејзиниот изглед во костим за капење го привлече вниманието на сите.

Милица на својот Инстаграм сподели неколку фотографии во костим за капење и ја истакна својата боженствена фигура.

Долниот дел од костимот за капење е со подлабок крој, што одлично и прилега, но проблемот се ремените на горниот дел од бикиното кои постојано и паѓаа.