Давид Давидовски, кој за себе вика дека е најконтроверзен лик и дека е модна икона, и сака да има ,,добар лајф стајл”. Тој е уникатен по својот стил, лакирањето нокти, и потенцира дека за скоро ќе дојдат ,,неговите” 5 минути.

Јас имам свој стил, себе си се сметам за ѕвезда, имам некој планови и преговор за телевизиска кариера, со завршување на вирусот се надевам тоа ќе се оствари. Сакам да направам промени, но наидувам на пречки и сум оспоруван. Во нашата држава сите што сакаат да променат нешто, веднаш потоа ги снемува – кажа неодамна Давид.

Младиот Давид неодамна имаше предизвик во кој беа номинирани повеќе јавни личности, а овој пат неговиот предизвик е наменет за неколку јавни личности од машкиот пол.

,,Нова номимација
Прв пат облекувам боди и последен пат(се надевам). Носам шорц затоа што следниве машки фаци кои ќе ги тагнам, ако се сликаат вака со боди од мене добиваат награда, а меѓу номинираните е капитенот на машката фудбалска репрезентација Горан Пандев, музичаритее Тајзи, Слаткаристика, Даниел Кајмакоски…
Целосниот пост може да го погледнете на следниот линк