ОВЕН

Работа: Може да очекувате дека успешно ќе ги решите проблемите кои ги имате на ова поле. Хороскопот ви е добро поставен. Љубов: Лесно носите нова одлука на полето љубов, и подготвени сте на помирување со партнерот. Здравје: Поволен период за опоравување.

БИК Работа: Ви доаѓа шрилика на полето финансии остварите она што сакате. Пред вас е поволен период. Љубов: Се потпирате на саканата личност во се. Важно е вашата врска да напредува во позитивен правец.

Здравје: Добро се чувствувате. БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте позитивни промени на работното поле денеска. Среќата ќе биде на ваша страна. Љубов: Се трудите на саканата личност да и направите добра атмосфера. Ако сте слободно, ќе имате ново познанство.

Здравје: Проблеми со главоболка. РАК Работа: Можно е да не сте подготвени да се откажете од работата која не ви оди и дека нема да се откажете додека постои и малку надеж.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ја познавате од порано. Можно е некој да стои меѓу вас. Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ Работа: Бидете доволно отворени во комуникацијата со работните соработници за да избегнете потенцијални недоразбирања.

Љубов: Ќе имате шанса да запознаете личност која ќе покаже дека сака сериозна врска.

Здравје: Проверете го нивото на холестерол.

ДЕВИЦА

Работа: Препорака е да водите сметка околу трошоците кои се од претходниот перио, и би можеле да станат преголеми за вас.

Љубов: Не ви е лесно да дојдете до помирување со партнерот. Следниот период би можел да ви биде потежок.

Здравје: Намалете го внесот на алкохол.

ВАГА

Работа: Пробајте да се занимавате со работите кои ви се важни, за да ги остварите целите.

Љубов: Саканата личност покажала дека некои работи кои ви замерува, треба да ги поправите.

Здравје: Солидно здравје.

ШКОРПИЈА Работа: Нетрпеливи сте и не ви е лесно да сочекате момент за напредување, туку сакате нешто да се смени што порано. Љубов: Не сте задоволни од односот со саканата личност и сакате некои работи во врската да се менуваат. Здравје: Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ Работа: Позитивната атмосфера на работното поле ќе ви ја олесни ситуацијата па со многу волја ќе одработите некои задачи. Љубов: Поволен ден за нова љубов е пред вас. Ве очеквуа прилика да ја освоите симпатијата. Здравје: Хормонални промени.

ЈАРЕЦ

Работа: Сте влегле во нова работа во која би можела да остварите напредок и успех во иднина која е пред вас.

Љубов: Ново познанство ве очекува многу наскоро. Пред вас е поволен период за промени.

Здравје: Чувствителна бешика.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува прекин на работниот договор, иако такво нешто ниту сте сакале, ниту сте очеквуале.

Љубов: Можно е да сте решиле со саканата личност некои работи од минатото сега да ги дефинирате. Не сакате неизвесност.

Здравје: Водете сметка околу очите.

РИБИ Работа: Можна е промена на работата кај вас во следниот период. Ве очекува турбулентна фаза на ова поле. Љубов: Период во кој ве очекува голема дистанца меѓу вас и саканата личност. Здравје: Пад на имунитетот.