Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својата официјална фејсбук страна преку статус го честита големиот христијански празник Велигден споделувајќи фотографии на кои тој ја спрема скарата.

Честит Велигден. Христос воскресе.
Моменти поминати со семејството, безценето…, денес јас бев задолжен за скарата, Антониј вика тато најдобра скара ти правиш (опасен политичар е тој 😁), Јован и Душица со тинејџерски “маки” 🤭, а Христијан чека тетин да заврши со кебапите на жар. Ладно пиво во рака, кебапи на жар, сонце и многу среќни, весели лица.
Ви посакувам мир во душата, љубов во срцата, насмевка на лицето и бог со нас, народе македонски! – напиша Мицкоски