Репрезентацијата на Канада дојде до лесна победа во натпреварот со Хаити во квалификациите за СП 2022.

Овој натпревар ќе остане запаметен по бизарниот автогол кој си го постигна голманот на Хаити Хозе Дувергер. Тешко е да се објасни како му се случи вакво нешто, затоа погледнете.

Нашите момци утре настапуваат против селекцијата на Украина. Се надеваме дека македонската фудбалска репрезентација ќе ја има својата прва победа на ЕП!