Претприемачката, инфлуенсерка и милијардер Елена Перминова вчера го роди своето четврто дете – синот Саша, а среќната вест ја сподели на својот профил на Инстаграм со неколку прекрасни, емотивни црно-бели фотографии на кои се гледа не само бебето, туку и нејзиниот сопруг. само еден момент по породувањето.

Добродојде мој ангелу Саша! Нека твојот пат на овој свет биде полн со љубов и среќа. Многу сум среќна заедно ќе одиме кон оваа авантура од животот – напиша 34 годишната Елена.

Денес, Елена има живот од бајка – има прекрасно семејство, се занимава со моделирање, омажена е за милијардерот Александар Лебедев (61), ужива во луксузни патувања, не се грижи за парите што ги троши, носи најскапа облека и вози најдобри автомобили.

Но во минатото немала буквално ништо! Во моментов ги живее своите соништа, но пред нешто помалку од две децении минувала низ вистински кошмар!

Убавата Русинка е родена во далечен, студен Сибир, а своето детство го помина во страшна сиромаштија, толку многу што за неа беа скоро непознати чоколадо и гуми за џвакање.

Во обид да ја избегне сиромаштијата, таа го напуштила домот на своите родители кога имала само 16 години и помина време со своето момче, со кое започна да работи нелегално. Наскоро, кревката русокоса беше фатена на дело додека разделуваше дрога во ноќен клуб, а проблемите штотуку започнаа.

Таа заврши во затвор, а пресудата беше многу тешка – таа имаше шест години затвор. Таа го предала главниот дилер, поради што добила брутални смртни закани, а во тоа време сè уште немало заштита на сведоци во Русија.

Елена ја започна својата манекенска кариера со фотографирање за „Плејбој“, а оваа ризична одлука сепак и ги отвори вратите во светот на високата мода.

Во исто време, завршила економски науки во Москва и наскоро започнала врска со споменатиот бизнисмен, еден од петте најбогати во Русија.