Пејачот Дамјан Давид, фронтменот на групата „Манескин“, кој го освои првото место на Евровизија, привлече големо внимание со својот атрактивен изглед.

Иако многу припаднички на понежниот пол „полудеа“ по овој пејач, малкумина знаат дека тој е во врска четири години и неговото срце го освои моделот и инфлуенсер Џорџа Сорели, пишува Новости.

Таа на Инстаграм често објавува провокативни фотографии, позирајќи облечена во долна облека или топлес.

Оваа девојка на своето тело има бројни тетоважи, а една од нив е и срцето кое го има истетовирано на прстот наместо веренички прстен.

Погледнете како изгледа прекрасната Солери: