Имавме одлична работна средба со премиерот на Грција Мицотакис. Ме извести дека почнувајќи од утре, 14 март 2021,

се отвора граничниот премин Евзони за сите граѓани на Северна Македонија кои имаат негативен ПЦР тест,

писмен доказ за примени две дози вакцина против КОВИД-19 или позитивен резултат за антитела.