Повеќе за веста во

продолжение

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип- Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“.

Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат дека повредените се неконтактибилни.

Се очекуваат повеќе информации од МВР за причината за настанување на сообраќајната несреќа, како и за состојбата на патниците.

ПОВЕЌЕ: Вчера (07.05.2021) во 07:40 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на локалниот пат Неготино – с.Курија, Т.П.(58) од Неготино, управувајќи трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал сmрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. Увид бил извршен од екипа на Полициската станица Неготино.

ФОТО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ