Мексиканската водителка Јанет Гарсија е позната како најзгодната водителка во земјата, а сега се прослави и во целиот свет следејќи ја над 13 милиони следбеници на Инстаграм.

Но,она што најмногу привлече внимание овие денови е нејзината фотографија од спалната соба на која позира во танга

Фотографијата буквално ги расони фановите, а собра и над стотици илјади лајкови за само неколку часа.