Пејачката Северина на својот Инстаграм профил сподели фотографија од вакцинацијата против коронавирусот со вакцината на „Фајзер“.

-Вечерва, добри луѓе, немојте да прашувате ништо. Ниту да коментирате, порача Северина во описот на фотографијата.

Претходно се вакцинираше и пејачката Јелена Карлеуша

Таа рече дека вакцинацијата е одраз на јавната одговорност и почитта кон здравствените работници.