Дамијано Давид, фронтменот на италијанскиот бенд кој победи на овогодинешниот „Евросонг“, воодушеви многу девојки со својата последна објава на Инстаграм

Екстравагантниот пејач објави фотографија на која позира без маица во кариран мини-фустан, што ги полуде неговите обожаватели.

За само неколку часа, фотографијата собрала над милион лајкови.

Дамјано обожава шминка, лакирани нокти, потпетици и обетки, и без оглед на неговата малку чудна слика, барем за маж, по Евровизија стана еден од најпосакуваните мажи на светот.