Селекторот на Русија, Станислав Чересов се приклучи на трендот со шишенцата на прес-конференцијата пред натпреварот, пишува СПОРТСКИ.МК

Се започна од Кристиано Роналдо, Погба не сакаше да го рекламира пивото „Хејнекен“, Локатели исто така порача да се пие вода…Чересов направи нешто спротивно.

После победата на неговата репрезентација над Финска тој отвори шише кока-кола и пиеше.

Извор: Спортски.мк

Целиот линк погледнете го на СПОРТСКИ.МК ОВДЕ