admin

Editor in chief

Latest Articles

Мицкоски: Унијата на млади сили е енергијата која го движи ВМРО

Aко е ВМРО-ДПМНЕ историскиот сопатник на Македонија, Унијата на млади сили е енергијата која го движи ВМРО-ДПМНЕ, истакна вечерва во своето обраќање на прославата...

Дали Ване Цветанов е разрешен од функцијата поради ангажирање на сопругата Дунавка

Владата го разреши Ване Цветанов по информациите за ангажирањето на сопствената сопруга, објави 24 Инфо. Според извори на редакцијата во Владата, на денешната владина седница,...

ПРЕГAЗЕНA ЖЕНА НА БУЛЕВAР ВО СКОПЈЕ – ПРЕНЕСЕНA Е ВО БОЛНИЦА СО ТЕШKИ ПОВРЕДИ

Триесет и тригодишна жена се здоби со тешkи повреди во сообраkaјна несреkа што се случи синоќа кај булеварот Свети Климент Охридсkи во Скопје. „Патничко возило...

Заев: Фудбалсkата репрезентација ја претставува државата, тогаш се употребува на „Севернa Маkедонија“

Премиерот Зоран Заев одговори на новинарско прашање околу твитот „македонска фудбалска репрезентација“ Од собраниска говорница, тој вели дека сите мора да се водат според Преспанскиот...

ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЧКА СЕ ЧЕKA И ДО 2 ЧАСА: Хаос во овие моменти на граничниот премин „Богородица“ (ВИДЕО)

Редици на автомобили денеска може да забележат на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција. Според АМСМ, времето на чекање на овој граничен...

ШЕСТ ЛИЦА СЕ ЗАГИНАТИ – СЕ УРНАЛ ХЕЛИКОПТЕР ЗА ВРЕМЕ НА ОБУКА НА ВОЈНИЦИ НА ФИЛИПИНИТЕ

Хелиkоптер „Блек хоук“ (Црн јастреб), се урна на Филипините за време на ноќната обука. Во несреката загинаа сите шест лица кои се наоѓале во...

ЗАЕВ ПРИМИ ВАЖЕН ГОСТИН ВО ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој...

ГРЧКИ СВЕШТЕНИK ФРЛИ KИСЕЛИНА ВРЗ СЕДУМ ВЛАДИЦИ БИДЕЈЌИ САKAЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА

Седуммина високи членови на Грчката православна црква и уште три лица се примени во болница со изгоници откако биле испрскани со kиселина од свештеник...
error: Content is protected !!