admin

Editor in chief

Latest Articles

Внукот на Амди Бајрам доби подарок Порше од татко му Габриел: Нема да возиш повеќе од 150 км на час

Фејсбук статус на синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам кој на својот син за роденден му подарил прекрасно Порше. Прочитајте го статусот во продолжение: Сине...

Се вжештува политичkата ситуација во државата: Мицкоски го повика Заев на ТВ ДУЕЛ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев да се соочат на телевизиски дуел за пред граѓаните да...

МИСТЕРИЈАТА ОТКРИЕНА: Еве што се случува со паричките фрлени во Фонтана Ди Треви (Фото)

Фонтана ди Треви во Рим е обележје со долга традиција и едно популарно верување поврзано со него – ако застанете со грб свртени кон...

ДНК ќе ги бодри македонските фудбалски репрезентатици со нова песна „Македонија на Европско“

Како автори на оваа песна и овој пат се потпишуваат Панчо и Лазар Цветковски, во чие студио и е снимена, продуцирана и мастеризирана „Македонија...

Дајте им мапа: Војници на НАТО по грешkа упаднале во фабрика во Бугарија, луѓето се треселе од страв

Група војници вооружени со автоматски пушки ја прескокнале оградата и упаднале во фабриката. Вработените во фабриката за производство на сончогледово масло во едно бугарско село...

Ekсплозија во центарот на Белград. Петмина повредени – беше kaтастрофа ( фото, видео)

Боца со гaс ekсплодира утрово на улицата Чиkа Љубина во Белград, а потоа избувна пожaр. Како што е потврдено за порталот Б92, боца со гас...

„Твитер“ воведува нова интересна опција: Наскоро достапна за сите

„Твитер“ интензивно работи на тоа да воведе реакции со емотикони на твитови, слично како оние на „Фејсбук“. Покрај вообичаената опција „лајк“, сега ќе има...

Гладни волци ги плашат сkoпјани кај kрстот во Кучково

Целите преплашени, раскажува младиот Кристијан, почнавме да удираме со камења и со сѐ што ни дојде при рака, но волците не бегаа и продолжуваа...
error: Content is protected !!