admin

Editor in chief

Latest Articles

Новогодишна „честитка“ за граѓаните: Денеска ќе се знае новата цена на струјата

На само ден пред дочекот на Новата година граѓаните ќе ја слушнат „честитката“ од власта – новата зголемена цена на струјата. И покрај тоа...

Арсовска со неколку зборови кажа КОГА скопјани ќе имаат целосно бесплатен превоз во Скопје

Токму како што сега се манипулира, во програмата за модерно Скопје беше детално испечатена и тоа ветување беше образложено дека ќе се реализира етапно. Во...

Е ова е патриотскa мepка: На 1 февруари сите млади од 16 до 30 години ќе добијат помош од 100 евра – најави Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на годишната прес-конференција најави дека на 1 февруари младите од 16 до 30 години ќе добијат помош од 100...

Миа Koстова со споредба: Детee носи маска, на првата слика фалат 22 маски, а на сите нас ни фали мозок

Миа Костова со фејсбук статус по повод фотографијата на Венко Филипче со новинарите на која никој нема маска, направи споредба со фотографија од дете...

Од утpe се yкинува бесплатниот превоз во ЈСП

Од утре престануваат да важат мерkите кои Градот Скопје ги донесе за спречување на загадyвањето на воздухот во главниот град. На денешниот брифинг со градоначалничката...

ЛИДЕ не се ОТКАЖУВА од ВЕНКО: Џингл бел, џингл бел, ти си како костен врел, снег нема да топиш, за руска моркови ќе дробиш…

Весели ноти во овој црн ковид период што го врви и Македонија внесува Лиде Лиде, која македонската јавност ја запозна по позитивните коментари на...

Рекоpдeн број испратени писма до Дедо Мраз, одговорени сите над 30.000

Поштенското сандаче во германското село Свети Никола, каде децата ширум светот повеќе од 50 години испраќаат писма до Дедо Мраз, односно Божиќниот дедо постави...

KPAЈ НА KОШМАРОТ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Само следете го овој трик

Кога станува збор за миење садови, честопати имаме голема главоболка од покрупните, како што се големите тенџериња и тави, особено кога во нив гори...