admin

Editor in chief

Latest Articles

Филипче: Потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се доволни за влез во Грција

Хартиените документи, потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се сосема доволни за влез во Грција. Луѓе од системот „Мој термин“ работат на една варијанта, модул,...

Драстичен пад на нови случаи на Koвид во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-1, сите во Скопје. Скопје – 3 Пријавени се вкупно 5...

Хасани: Гостите на свадбите да не се гушkаат за да нема поголемо ширење на вирусот

Мора да се адаптираме дека не може да се направи комплетно олабавување на мерките и сте треба да сфатат дека се уште се справуваме...

Најново: Нема да мора да седите по 4-ца на маса, но полициски час ќе има до 15.06

Главниот координативен кризен штаб на Владата на Република Северна Македонија за обезбедување целосна координација на органите на државната управа, на правните лица основани од...

Во долна облеkа на сцена, а околу струкот – ЗМИЈА: Наша учесничка во „Ѕвездите на Град“ ги остави сите во шок и со подотворена...

Во вчерашното шоу на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, имавме можност да видиме како учесничката Марија Груевска, која доаѓа од Македонија, настапи во многу...

ЦЕЛИОТ СВЕТ ВО СОЛЗИ: Загина легендарниот Тарзан- со него во стравичната несреkа била и неговата сопруга!

Мега-популарниот актер Џо Лара (58) загина во страшна авионска несреќа. Прославениот „Тарзан“ бил со неговата сопруга Гвен во приватен авион, а покрај нив загинале уште...

KАВАДАРЦИ СО СПЕКТАКЛ КАКО НИKOГАШ ДОСЕГА: Среќен 30. роденден Лозари (ВИДЕО)

Популарната навивачка група „Лозари“ од Кавадарци вечерва го прославија 30-тиот роденден на неверојатен начин. Навивачите кои го бодрат Тиквеш вечерва направија спектакл кој досега не...

(ФОТО) Победникот на Евровизија позираше во мини-здолниште и фановите повторно воодушеви

Дамијано Давид, фронтменот на италијанскиот бенд кој победи на овогодинешниот „Евросонг“, воодушеви многу девојки со својата последна објава на Инстаграм Екстравагантниот пејач објави фотографија на...
error: Content is protected !!