admin

Editor in chief

Latest Articles

Коце се поактивен: Денес повторно со КРИТИКА до Шилегов – ќе му биде ли противкандидат за Скопје?

Обид за собирање изборни поени и мачкање очи на граѓаните е вчарашниот почеток на работите на изградбата на булаверот Борис Трајковски од страна на...

ПОЛИЦАЕЦ СЕ ОНЕСВЕСТИ НА ОТКРИВАЊЕ НА СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕ, МУ ПОМОГНА ШАХПАСКА

Припадник на Министерството за внатрешни работи колабираше за време на откривањето на спомен обележјето на четворицата беровски бранители кои учествуваа во воениот конфликт во...

ЗАЕВ ШТОТУKУ НАЈАВИ: Не се откажувам, повторно ќе одам во Софиja

Денес Европа има проблем. Големата, визионерската идеја за обединета Европа денес има проблем. А проблемот е самата ЕУ. Брисел ни порача дека ЕУ не...

ЗАЕВ РАСПАЛИ: ДЕНЕС ЕВРОПА ИМА ПРОБЛЕМ, А ПРОБЛЕМОТ Е САМАТА ЕУ

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати жестоки критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија....

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Четврток и петок целата територија на Македонија ќе биде во портоколава фаза

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, информираме дека во текот на следните два дена (од 24-25.06.2021 година – четврток до петок), целата територија...

ОД ПРВИ ЈУЛИ: МВР ПОТВРДИ – на пасошите се додава „СЕВЕРНА“

Пасошите кои ќе се издаваат од први јули ќе бидат со новото уставно име Република Северна Македонија. Ова за „Фокус“ го потврдија од МВР. -Што...

СЕ ОГЛАСИ И ДУНАВKА: Од зборовите кои му ги упати на поранешниот сè ќе ви се разјасни „Нека биде како мама каже“ (ФОТО)

Откако на социјалните мрежи Ване Цветанов објави дека става крај на врската со манекенката Дунавка Трифуновска, рано утрово и таа на социјалните мрежи го...

САШО ТАСЕВСКИ: A да ги прашaм Бугарите, Ви пораснаа рогови што ни ставивте вето за ЕУ?

Актерот Сашо Тасевски го коментира ветото на Бугарија за Македонија да го почне преговарачкиот процес со ЕУ. “Да ги прашам Бугарите. Ви пораснаа рогови што...
error: Content is protected !!