Home Занимливости

Занимливости

ЗОШТО MЛАДОЖЕНЕЦОТ ЈА НОСИ НЕВЕСТАТА ПРЕКУ ПРАГОТ? Кога ќе дознаете, ДЕФИНИТИВНО НЕМА ДА ГО НАПРАВИТЕ НА ВАШАТА СВАДБА И ЌЕ ГИ СОВЕТУВАТЕ ДРУГИТЕ

 Како настанал овој обичај? Дури и древните цивилизации верувале дека секое огниште, т.е. домаќинството е прогонувано од зли духови кои постојано подготвуваат заговор како да внесат...

СПОРЕД СТАРАТА КИНЕСКА ЛЕГЕНДА: ОВОЈ ТРИК СО ПРСТ ЌЕ ВИ КАЖЕ КОЈ ЌЕ БИДЕ СО ВАС ДО КРАЈ НА ЖИВОТОТ

Кинезите инаку се познати по тоа што, според нивното сфаќање за човекот, секој орган, секој дел од телото има своја функција и значење и...

Мистериозни последици од пушењето може да се појават дури три генерации подоцна

Правнуките на мажите кои пушеле кога биле момчиња пред пубертет, имаат поголема веројатност да имаат вишок телесни масти како млади жени децении подоцна, покажа...

Дубаи има уште една атракција која може да се види од вселената (ВИДЕО)

Вештачката пустинска оаза Ал Кудра е дом на бројни вештачки езера, опкружени со високи песочни дини и локална фауна, што ја прави врвно место...

Mлaд јутјyбeр од Струмица глуми позитивен на koрона и нуди 100 евра на постари луѓе за да се сокрие во нивниот дом (Видео)

За некои комична ситуација, за други недозволено однесување кое може да предизвика и страв кај граѓаните. Во земјава се почесто излегуваат нови јутјубери, а...

ОД ЦИФРИТЕ ЌЕ ВИ СЕ СВРТИ ВО ГЛАВА: Натпреварувачи во Ѕвездите на Гранд открија колку трошат за еден настап

Учесникот на натпреварот, Бојан Давидовиќ Бода, кој се појави на сцената со огромни, бели, ангелски крилја на последниот настап, истакнува дека сакал да остави...

Ова се најскапите земји за живот

Што мислите, на кое место е Македонија на оваа листа? GEOWORLD составиле листа на најскапи земји за живот. Анализирале 132 земји, мереле трошоци вклучувајќи облека,...

Немала ниту за мастика, но вчера роди дете на 27 години постар милијардер: Сега живее живот од соништата

Претприемачката, инфлуенсерка и милијардер Елена Перминова вчера го роди своето четврто дете - синот Саша, а среќната вест ја сподели на својот профил на...
error: Content is protected !!