Home Занимливости

Занимливости

ВИСТИНСКА ДРАМА: Карлеуша фати новинар за врат и го плукна во фаца бидејќи ја снимал (ФОТО)

На социјалните мрежи масовно се шири видео во кое познатата пејачка Јелена Карлеуша буквално уништи новинар. Имено, по зборовите на Карлеуша, тој ја следел,...

Познатиот пејач прогласи банкрот: Тој загуби милиони поради пандемијата со коронавирусот

Познатиот англиски пејач Ли Рајан призна дека е во финансиска криза. Имено, тој без никакво двоумење призна дека нема премногу пари и дека не...

Возела ТАКСИ за да преживее, а денеска стана олимписка шампионка

Неверојатна приказна за боксерката од Велика Британија, Лорен Прајс. Таа денеска во финалето во средно тешка категорија успеа со 5-0 да ја победи Ли...

Русинка го тужи „Мекдоналдс“ поради билборд кој ја намамил да го прекрши постот

Ксенија Овчиникова тврди дека го прекршила предвелигденскиот пост бидејќи билборд на „Мекдоналдс“ ја намамил да купи чизбургер, а поради тоа ќе го тужи американскиот...

Kaрлеуша разголена на глисер: Русокосата е како времето – пеколно жешка, опасна по живот и… во портокалова фаза! (ФОТО)

Карлеуша разголена на глисер: Русокосата е како времето – пеколно жешка, опасна по живот и… во портокалова фаза! (ФОТО) Откако ја шокираше јавноста со последната...

Газдата не му ги исплатил платите, па со багер ги урна сите балкони на зградата (ВИДЕО)

Сопственикот на зграда во градот Блумберг на југот на Германија сам си создал проблеми со тоа што не им плаќал на работниците, т.е. изведувачите...

Мало невнимание на Цеца ја разбуди фантазијата на фановите: Пејачката ја покажа долната облека на себе (ФОТО)

Балканската sвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ беше на третман во еден салон, па со објавата од таму ја разбуди фантазијата на многумина. Имено, Цеца снимала додека...

ХАKEРИ ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА “СОТРЕЛЕ” ФИРМА ОД РАДОВИШ

Четворица Британци извршиле компјтерска измама во Македонија во периодот од август до декември минатата година, соопшти Министерството за внатрешни работи Во соопштението е наведено дека...