Home Здравје

Здравје

Д-Р БЕЌАРОВСКИ : Неконтролиран раст на ковид болни после 10 август, лекарите да се подготват за живот под скафандери

Токсикологот Нико Беќаровски очекува неконтролиран раст на бројот на заразени од ковид после 10 август. Тој им порачува на колегите да одморат уште малку, а...

СЕ ОТКАЖАВТЕ ОД БЕЛИОТ ЛЕБ, А МИСЛИТЕ ОВА Е ЗДРАВО?

Можеби одлучивте од исхраната да го исфрлите белиот леб, но сигурни ли сте дека со тоа му правите услуга на вашиот организам доколку продолжите...

Еве зошто не треба да пиете ладна вода во текот на топлите денови

Кога надвор температурата е над 35 степени Целзиусови, многу од луѓето често посегнуваат по чаша ладна вода од фрижидер. Иако ни се чини дека тоа...

ФОТО: ХИРУРГ ОБЈАВИ СНИМKA – KAKО ИЗГЛЕДААТ БEЛИТЕ ДРОБОВИ ПОСЛЕ 30 ГОДИНИ ПУШЕЊЕ

Пушeeњето е штетно за здравјето. Тоа сите го знаеме, но и покрај се, многумина пуат и свесно го загрозуваат сопственото, но и здравјето на...

По 100 долари за секој млад човек кој ќе се вakцинира – оваа држава со понуда и поттик до младите да ја примаат вакцината...

Властите од сојузната американска држава Западна Вирџинија најавија дека на младите ќе им понудат по 100 долари доколку се вакцинираат против ковид-19, информира edition.cnn.com Високите...