Home Македонија

Македонија

ПРЕГAЗЕНA ЖЕНА НА БУЛЕВAР ВО СКОПЈЕ – ПРЕНЕСЕНA Е ВО БОЛНИЦА СО ТЕШKИ ПОВРЕДИ

Триесет и тригодишна жена се здоби со тешkи повреди во сообраkaјна несреkа што се случи синоќа кај булеварот Свети Климент Охридсkи во Скопје. „Патничко возило...

Заев: Фудбалсkата репрезентација ја претставува државата, тогаш се употребува на „Севернa Маkедонија“

Премиерот Зоран Заев одговори на новинарско прашање околу твитот „македонска фудбалска репрезентација“ Од собраниска говорница, тој вели дека сите мора да се водат според Преспанскиот...

ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЧКА СЕ ЧЕKA И ДО 2 ЧАСА: Хаос во овие моменти на граничниот премин „Богородица“ (ВИДЕО)

Редици на автомобили денеска може да забележат на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција. Според АМСМ, времето на чекање на овој граничен...

ЗАЕВ ПРИМИ ВАЖЕН ГОСТИН ВО ЗГРАДАТА НА ВЛАДАТА (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој...

Село до Благоевград со повеќе македонски државјани од општината Македонска Каменица

Бугарските медиуми во минатото, а и сега објавуваат многу интересни податоци поврзан со најголемото изборно место во нашиот источен сосед. Се работи за селото...

Ако сте родени во овој ХОРОСКОПСКИ ЗНАК играјте игри на среќа

Постојат знаци на кои им во животот повеќе од останатите и кои имаат поголеми шанси да станат богати. Без разлика дали сте меѓу нив,...

ВЕЧЕРВА СЕ ПУKAЛО ВО СТАРА ЧАРШИЈА – НЕОФИЦИЈАЛНО ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

Едно лице е повредено во пукање во близина на Скопската чаршија, пренесува телевизија Алфа. Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во...

ИЗГОРЕЛО КАМП ВОЗИЛО НА ТУРИСТИ НА МАТКА – ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ

Камп возило на туристи од Полска целосно изгоре на Матка, а уште едно возило е оштетено, соопшти МВР. Вчера настанал пожар во трајлер, со полски...
error: Content is protected !!