Home Македонија

Македонија

Д-Р ГОРАН – РАЗГОВОР СО ГОРЈАН ЈОВАНОВСКИ: Тема загадување во Скопје – мора да има мониторинг чии податоци ќе бидат јавно достапни

Температурна инверзија претставува топол воздух што се крева нагоре и ладно струење на воздухот кој оди надоле и така се креира еден капак врз...

НОВA НEСРЕЌА ВО БУГАРИЈА – koсовсkи автобус налетал на паднати дрва од камион кој ги превезувал, па се забил во него (ВИДЕО)

Во сообраќајна несреќа во Бугарија повредени се 29 патници од Косово, од кои шест деца, кога автобусот во кој се превезувале, се судрил со...

Мицkoски дециден: Бугарите во знак на братските односи да имплементираат барем една од пресудите на Европскиот суд за човекови права

Пресудите на Европскиот суд за човекови права во Стразбур третираат други теми. Тие велат дека нивниот Устав не опфаќа колективни права, туку индивидуални. Но,...

ДАЛИ И НА ВАС ВИ Е ВИСОKA СМЕTKАТА ЗА СТРУJА? Граѓаните се жалат на високи сметки, ЕВН смирува ќе ги порамниме

Првоаприлска шега во јануари или навестување дека струјата веќе не е евтин енергенс за затоплување, коментираат граѓаните кои добија декемвриски сметки со повисоки износи...

Тлото не мирува – регистриран нов земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Тлото не мирува – регистриран нов земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија Тлото во Грција не мирува. Попладнево е регистриран нов земјотрес со интензитет...

Ученици се носеле на екскурзија со технички неисправен автобус

Вчера околу 14:30 часот и 30 минути, на улица „Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај...

Мицкоски за ДВ: Во новата влада се истите лица чии политики беа поразени

Она што можам да го кажам е дека оваа влада го загуби кредибилитетот од народот уште на локалните избори кои што беа своевиден дебакл...

Познато името на наследничката на Љупчо Николовски – поранешна пратеничка на СДСМ вицепремиерка за борба со корупција

Социјалдемократите попладнево на седница на Централниот одбор треба да ја донесат финалната одлука за составот на новата Влада предводена од мандатарот Димитар Ковачевски. Вчера најтесното...