Home Македонија

Македонија

ДНК ќе ги бодри македонските фудбалски репрезентатици со нова песна „Македонија на Европско“

Како автори на оваа песна и овој пат се потпишуваат Панчо и Лазар Цветковски, во чие студио и е снимена, продуцирана и мастеризирана „Македонија...

Гладни волци ги плашат сkoпјани кај kрстот во Кучково

Целите преплашени, раскажува младиот Кристијан, почнавме да удираме со камења и со сѐ што ни дојде при рака, но волците не бегаа и продолжуваа...

Филипче: Потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се доволни за влез во Грција

Хартиените документи, потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се сосема доволни за влез во Грција. Луѓе од системот „Мој термин“ работат на една варијанта, модул,...

Драстичен пад на нови случаи на Koвид во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-1, сите во Скопје. Скопје – 3 Пријавени се вкупно 5...

Хасани: Гостите на свадбите да не се гушkаат за да нема поголемо ширење на вирусот

Мора да се адаптираме дека не може да се направи комплетно олабавување на мерките и сте треба да сфатат дека се уште се справуваме...

Најново: Нема да мора да седите по 4-ца на маса, но полициски час ќе има до 15.06

Главниот координативен кризен штаб на Владата на Република Северна Македонија за обезбедување целосна координација на органите на државната управа, на правните лица основани од...

KАВАДАРЦИ СО СПЕКТАКЛ КАКО НИKOГАШ ДОСЕГА: Среќен 30. роденден Лозари (ВИДЕО)

Популарната навивачка група „Лозари“ од Кавадарци вечерва го прославија 30-тиот роденден на неверојатен начин. Навивачите кои го бодрат Тиквеш вечерва направија спектакл кој досега не...

Нина Јанева отkаkо ја утна химната: Два дена плачам, разочарана сум

Нина Јанева, изведувачот на македонската химна на вчерашниот протест пред Владата за ослободување на осудените за упадот во Собранието на 27 април 2017, за...
error: Content is protected !!