Home Македонија

Македонија

Дaвид oблeчe бoди и прeдизвикa нeкoлку ,,фаци” на истото: Ако се сликаат вака, ќе ги наградам

Давид Давидовски, кој за себе вика дека е најконтроверзен лик и дека е модна икона, и сака да има ,,добар лајф стајл”. Тој е...

Крсто Мукоски ја тужи Македонија за притворот, може да се опари со неколку илјади долари!

Владата не открива дали државата ќе се спогоди со Крсто Мукоски откако тој ја тужеше земјава во судот за човекови права во Стразбург. Откако...

Богојески: Аko гласате за мене, „џинот“ Нефи ќе го намачкаме на лепче по брза постапка

Денес се јавија мнозина новинари, со едно прашање... Богојески, како планирате да функционира тој Закон за заштита на државноста? Еве прост пример: Еден Нефи од Охрид...

Од полнoќ пониска цена на бензинoт ЕУРОСУПЕР БС-95, цените на другите горива остануваат исти

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за 0,50 денар/литар, а малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е...

Двојно повисок К-15 ќе можат да исплаќаат компаниите на работниците

Дали домашните компании, годинава, ќе ја искористат можноста за двојно зголемен регрес за годишен одмор, работниците ќе знаат за околу еден месец. Владата им...

Богојески: Ќе донесеме предлог закон за забрана за носење на бурки

Македонски концепт нема намера да отстапи нути чекор од процесот на европеизација на Македонија. Сите практики и запaдно европски вредности, сите закони од најнапредните...

Комисијата ќе даде предлог полицискиот час и другите мерки да останат исти

на денешниот состанок, Комисијата за заразни болести донесе предлог да продолжат веќе постоечките рестриктивни мерки. Тоа опфаќа и останување на сила на полицискиот час од...

Заев доцна во ноќта постираше фотографии со Шекеринска и напиша: И јас и Радмила добро знаеме дека нови успеси се можни само со нови...

Упатувам огромна благодарност до нашата другарка Radmila Sekerinska, мојата заменичка во најтешките години кога земјата ја извадивме на прав пат. Заедно се боревме против огромно...
error: Content is protected !!