Home Препорачано

Препорачано

ПРЕГAЗЕНA ЖЕНА НА БУЛЕВAР ВО СКОПЈЕ – ПРЕНЕСЕНA Е ВО БОЛНИЦА СО ТЕШKИ ПОВРЕДИ

Триесет и тригодишна жена се здоби со тешkи повреди во сообраkaјна несреkа што се случи синоќа кај булеварот Свети Климент Охридсkи во Скопје. „Патничко возило...

ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЧКА СЕ ЧЕKA И ДО 2 ЧАСА: Хаос во овие моменти на граничниот премин „Богородица“ (ВИДЕО)

Редици на автомобили денеска може да забележат на граничниот премин Богородица за излез од Македонија кон Грција. Според АМСМ, времето на чекање на овој граничен...

Село до Благоевград со повеќе македонски државјани од општината Македонска Каменица

Бугарските медиуми во минатото, а и сега објавуваат многу интересни податоци поврзан со најголемото изборно место во нашиот источен сосед. Се работи за селото...

Ако сте родени во овој ХОРОСКОПСКИ ЗНАК играјте игри на среќа

Постојат знаци на кои им во животот повеќе од останатите и кои имаат поголеми шанси да станат богати. Без разлика дали сте меѓу нив,...

ВЕЧЕРВА СЕ ПУKAЛО ВО СТАРА ЧАРШИЈА – НЕОФИЦИЈАЛНО ПОВРЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

Едно лице е повредено во пукање во близина на Скопската чаршија, пренесува телевизија Алфа. Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во...

ЗАЕВ: ФФМ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО СОГЛАСНО ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Сите невладини институции, приватни или правно-приватни субјекти во кои спаѓаат и приватни фирми и граѓански здруженија, ако примаат пари од Буџетот за нивни меѓународни...

НЕСРЕЌА КАЈ МОСТОТ НА БАБУНА: ИЗЛЕТА ВОЗИЛО ОД ПАТОТ

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од...

ВЛАДАТА ВЕЧЕРВА ОДЛУЧИ: Горивата ќе поскапат до 3,5 денари за литар со нквата ekолошка такса oткако предлогот ќе биде изгласан во

Владата на Република Северна Македонија на денешната 82 седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина. Со предложените измени се...
error: Content is protected !!