Home Препорачано

Препорачано

‘Паднала’ на прашање по географија, два чекори пред милионот: Го знаете ли вие одговорот?

Натпреварувачка од британската верзија на квизот „Кој сака да биде милионер?“ изгубила 250.000 фунти поради прашање по географија на кое не го знаела одговорот,...

Боксерки или гаќи – што советуваат докторите?

Експертите предупредуваат дека мажите треба да носат боксерки, бидејќи обичните гаќи може да нанесат сериозна штета на здравјето. Велат дека за вкусот не треба да...

Мистериозни последици од пушењето може да се појават дури три генерации подоцна

Правнуките на мажите кои пушеле кога биле момчиња пред пубертет, имаат поголема веројатност да имаат вишок телесни масти како млади жени децении подоцна, покажа...

Пчеларите советуваат: Како да препознаете лажен мед?

Одвреме-навреме, на пазарот се појавува лажен мед кој не е квалитетен како вистинскиот, а се продава по исти цени како природниот. Фалсификување на медот е...

Додадете 1 необична состојка во шампонот и нема повеќе мрсна коса

Употребата на кујнската сол во намена за лична нега веројатно ќе ве изненади. Веќе долго време се користи во козметичката индустрија, а професионалците откриваат домашни...

Купила куче за 9.000 денари: Кога животното почнало да расте сфатила што чува дома (ФОТО)

Интересна случка имала една жена од Кина која ја пренесуваат кинеските медиуми. Имено, жената била во продавница за миленици и купила јапонски шпиц за...

Резултатите од полуфиналето на овогодинешната евровизија се познати – нашиот Васил Гарванлиев не успеа да влезе во финале

Евровизија се врати во стариот сјај, со публика и изведувачи на сцена. За разлика од минатата година кога беше откажана поради андемијата со коронавирусот...

Гест за ПОЧИТ: Паричен надомест од 70 евра за сите вработени кои ќе се вакцинираат против коронавирусот ќе даде словенечка фирма

Словенечката фирма „ETI Izlake“, произведувач на електрични направи и опрема, е прва словенечка фирма која се одлучила парично да ги стимулира вработените кои ќе...
error: Content is protected !!