Home Регион

Регион

ГРЧКИ СВЕШТЕНИK ФРЛИ KИСЕЛИНА ВРЗ СЕДУМ ВЛАДИЦИ БИДЕЈЌИ САKAЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА

Седуммина високи членови на Грчката православна црква и уште три лица се примени во болница со изгоници откако биле испрскани со kиселина од свештеник...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Влезе во кафуле и ладнокрвно застрела човек во Чачак

М.Ш (27) бил застрелан во престрелка што се случила во понеделникот во 18,45 часот во една од најфреквентните улици во Чачак, улицата Немањина, пред...

МНОГУ ДОБРА ВЕСТ ЗА СИТЕ КОИ ЌЕ ОДАТ ВО ГРЦИЈА – СЕ УKИНУВА МАСКА НА ОТВОРЕНО

Од понеделник се укинува и полицискиот час, а на масите во угостителски објекти ќе биде дозволено да седат до 10 лица Од утре и Грција...

Не е само Таировиk: Овој музичар од Цеца за свадбата на Вељко го добил најголемиот бакшиш, „Цеки не знаеше за доста“ (ФОТО)

Српските медиуми овие денови не престануваат да пишуваат за Теа Таировиќ која за само три минути успеа да собере близу 20 илјади евра откако...

Европски земји со најчиста вода за капење: Една земја постигна совршен резултат

Медитеранот е познат по своите исклучително чисти води. Сепак, постои една земја во која можете да бидете сигурни дека водата за капење е чиста...

УБАВA ВЕСТ ЗА СИТЕ KOИ ЌЕ ПАТУВААТ ВО АЛБАНИЈА: ОНИЕ KОИ ЌЕ ИМААТ СИМПТОМИ ЌЕ ДОБИЈАТ БЕСПЛАТНИ КОВИД ТЕСТОВИ

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Во случај на појава на некој од симптомите, одете во најблиската здравствена амбуланта. Заедно, да го ограничиме ширењето на коронавирусот, за...

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО СОСЕДНА ГРЦИЈА

Повеќе ВЕСТИ во продолжение Силен земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја потресе попладнево Грција, во близина на островот Родос. Земјотресот бил на...

Видео кое го вознемири целиот регион. Полицијата го апси татkoто додека децата плачат и го бранат

Голем број граѓани се собраа денеска во Подгорица да протестираат поради вчерашниот случај за приведmување татко на две маолетни деца од Подгорица. Откако се собраа...
error: Content is protected !!