Home Регион

Регион

Карлеуша позира во долна облека и црна латекс маска со уши од зајачица (ФОТО)

Јелена Карлеуша знае често да го привлече вниманието на Балканската јавност, со нејзините модни комбинации, но и поради учеството во ,,Ѕвездите на Гранд”, каде...

Тие беа брендови на поранешна СФРЈ: Кои производи порано ги сакавте а денес ги нема?

Кога ќе се појават промени во природата, видовите кои најдобро се прилагодуваат на промените преживуваат. Таква е состојбата и на пазарите. Без разлика дали причината...

Најнова ОДЛУKA: Грција ја прошири листата на земји за кои се укинува карантинот

За сите авионски пристигнувања во Грција од странство потребен е негативен ПЦР тест, направен во последните 72 часа пред патувањето, истото важи и за...

Србија одлучи да ги олабави мерките: Се отвараат трговските центри и училиштата

Кризниот штаб во Србија денеска заседаваше и донесена е одлука да отварање на трговските центри и на училиштата. Кога станува збор за учениците, тие треба...
error: Content is protected !!