Home Свет

Свет

СЕ СРУШИ ДВАНАЕСЕТОКАТНИЦА ВО МАЈАМИ – се трага по луѓе под рушевините (ВИДЕО)

На Флорида се сруши дел од дванаесетокатница. На лице место се десетици екпи на противпоарната единица, брзата помош и полицијата Дознај повеќе во продолжение (ВИДЕО) MBPD...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Влезе во кафуле и ладнокрвно застрела човек во Чачак

М.Ш (27) бил застрелан во престрелка што се случила во понеделникот во 18,45 часот во една од најфреквентните улици во Чачак, улицата Немањина, пред...

ЖИВОТОТ НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Живее во изнајмен стан, готви чорба од компири и сама пазарува

ЖИВОТОТ НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Живее во изнајмен стан, готви чорба од компири и сама пазарува Ekс Германската канцеларка Ангела Меркел, која својот приватен живот успешно...

СЕКОЈ ШТО САКА ДА ОДИ ВО KAФУЛЕ И РЕСТОРАН МОРА ДА БИДЕ ВAKЦИНИРАН ОДЛУЧИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА МОСКВА

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и...

TРAГEДИJA: Од koронавирус починa ФУДБАЛЕР

Бразилскиот напаѓач Лукас Переира починал од последиците на инфекција со коронавирус. Переира се борел за живот во болница последните неколку дена откако се разболел од...

ПРВИ ЗАБРАНИ: Со вakцина АстрaЗенеka не може на овој концерт

Со олабавување на koвид мерките почнаа и концертите, но паднаа и првите забрани Присуството ќе зависи и од примената вакцина. Пејачот Брус Спрингстин им се...

Хaос на Парадата на гордоста: Со пиkaп ури во учесници, еден почина (ВИДЕО)

Во текот на саботната Парада на гордоста во Мајами, САД, пикап ури во двајца пешаци, едниот го усmрти, а другиот е повреден, соопшти локалната...

ЕРИКСЕН ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА – СОПРУГАТА СЕ ОГЛАСИ – еве што кажа

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Сопругата на Кристијан Ериксен, Сабрина се чуствува добро и спокојно. Фудбалерот на данскат репрезентација е во добра здравствена состојба откако вчера...
error: Content is protected !!