Home Спорт

Спорт

ФОТО: Почина легендарниот фудбалер на Реал и Јувентус

Големата легенда на Реал Мадрид и Јувентус, фудбалерот Луис дел Сол почина пред два дена на 86 годишна возраст. Неговиот придонес за фудбалот во Шпанија...

НЕМА ЧОВЕК, НЕМА МАКЕДОНЕЦ КОЈ НЕ ПОЧУВСТВУВА МОРНИЦИ – Пандев емотивно испратен во репрезентативна пензија (ВИДЕО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3,...

СОИГРАЧИТЕ МУ ПРИРЕДИЈА ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА ПАНДЕВ – ТОЈ ЗАСЛУЖИ И МНОГУ ПОВЕЌЕ (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски ги подели последните совети пред пресметката со „лалињата“, а овој тренинг мина во знакот на Горан Пандев, затоа што беше негов...

ЛУД СПРИНТ НА KРИСТИJAНО РОНАЛДО: За 14 сеkyнди истрча 97 метри и постигна гол против Германија (ВИДЕО)

Селекцијата на Португалија во синоќешниот натпревар од второто коло од групата Ф во рамките на ЕУРО2020 доживеа пораз со резултат 2-4 од Германија. За синоќешниот...

ЕРИКСЕН ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА – СОПРУГАТА СЕ ОГЛАСИ – еве што кажа

ПОВЕЌЕ ВЕСТИ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ Сопругата на Кристијан Ериксен, Сабрина се чуствува добро и спокојно. Фудбалерот на данскат репрезентација е во добра здравствена состојба откако вчера...

Чересов koнтра Роналдо – отвори шише кока-кола

Селекторот на Русија, Станислав Чересов се приклучи на трендот со шишенцата на прес-конференцијата пред натпреварот, пишува СПОРТСКИ.МК Се започна од Кристиано Роналдо, Погба не сакаше...

Најсмешно на ЕП: Голманот на Хаити си постигна урнебесен АВТОГОЛ (Видео)

Репрезентацијата на Канада дојде до лесна победа во натпреварот со Хаити во квалификациите за СП 2022. Овој натпревар ќе остане запаметен по бизарниот автогол кој...

ОТKAКО ГО СУСПЕНДИРАА – СЕ ЈАВИ АРНАУТОВИЌ: Татkо сум на 2 ќерки, свесен сум за мојот пример, жалам за однесувањето

Напаѓачот на Австрија, Марко Арнаутовиќ се огласи на социјалните мрежи по инцидентот со македонскиот репрезентативец, Езѓан Алиоски и суспензијата од УЕФА. „Бидејќи сум сам татко...
error: Content is protected !!