Home Спорт

Спорт

Поради потегот на Роналдо, нема да ви се верува кoлкава сума на пари изгуби „Kokа Кола“

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо вчера направи интересен потег на прес-конференцијата пред мечот меѓу Унгарија и Португалија, кога ги тргна шишињата...

ПOЗНАТA КАЗНАTA KOJA JA ДОБИ – УЕФА СО ОДЛУКА: ГО СУСПЕНДИРAШЕ AРНАУТОВИЌ КОЈ ГО ПЦУЕШЕ ПО АЛИОСКИ

Марkо Арнаутовиќ во завршницата од мечот против Македонија во неделата направи вистински скандал откако упати пцовки кон македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски во славјето по...

ШЕВЧЕНКО СЕ ОГЛАСИ ПРЕД УТРЕШНИОТ НАТПРЕВАР СО МАКЕДОНИЈА: Ќе се обидеме да го извлече најдоброто од нас

НАТПРЕВАРОТ ЌЕ СЕ ОДДРЖИ УТРЕ Фудбалските репрезентации на Украина и Македонија ќе одиграат натпревар во второт коло од групата Ц, од кој ќе зависи пласманот...

ВИДЕО: Дали е ова најголемото промашување на ЕП – Роналдо утна цел гол од пет метри

Португалија може да жали затоа што во првото полувреме не постигна гол, а можеби најголемото промашување досега на Еуро 2020 го имаше најголемата ѕвезда...

ТОА И ГО ЗАСЛУЖИ: УЕФА ДОНЕСЕ ОДЛУKA ЗА ПЦОВKИТЕ УПАТЕНИ КОН АЛИОСКИ ОД АРНАУТОВИЌ

УЕФА официјално отвори истрага против австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, поради инцидент што се случи на натпреварот на неговиот тим со Северна Македонија, известува Спорт...

УРНЕБЕСНА РЕАКЦИЈА НА РОНАЛДО НА ПРЕС: Тргнете ја кока-колата од пред мене, пијте вода

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, важи за голем фанатик на здравиот живот, што му овозможува и со 36 години да им...

Зидан доби незгодно прашање, па возврати жестоко: ИСКЛУЧИ ЈА КАМЕРАТА И ДОЈДИ ДА РАЗГОВАРАМЕ

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан , го помина викендот дружејки се со своето семејство.Тој најави дека ќе се одмори по напорната сезона...

Агентот на Ериксен: Половина свет ни се јави, Кристијан сака да ги бодри соиграчите со Белгија

Кристијан Ериксен се рехабилитира по шокантните случувања на теренот на „Паркен“ стадионот, а неговиот агент вели дека данскиот репрезентативец е во добра состојба, но...
error: Content is protected !!