Home Спорт

Спорт

ЗА НОВAK И ОВА МОМЧЕ ЦЕЛ СВЕТ ЗБОРУВА: Ѓоковиќ откри зошто му го подари рекетот токму нему

Новак Ѓоковиќ победи во финалето на Ролан Гарос, а веднаш по натпреварот покажа дека е вистински шампион и надвор од терен. По завршувањето на финалето...

ЖОЗЕ МУРИЊО ЗА ЕРИKСEН: ПЛАЧЕВ И СЕ МОЛЕВ ЗА НЕГО

Еден од најпопуларните имиња во светот на фудбалот Жозе Мурињо кој воедно е и нов тренер на Рома, се огласи за тоа што му...

КОГА ВИЕ СТЕ БИЛЕ ВАКА СРЕЌНИ: Ѓоковиќ воодушеви МОМЧЕ (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ придонесе еден негов навивач да се чувствува радосен откако после натпреварот во финалето од Ролан Гарос му го...

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СО ОГРОМНА ПОДДРШКА ЗА ЕРИКСЕН: СЕ ОГЛАСИ НА ФЕЈСБУК – НАШИТЕ МИСЛИ СЕ СО ТЕБЕ

Португалскиот репрезентативец, Кристијано Роналдо испрати огромна поддршка кон Кристијан Ериксен кој денес колабираше на теренот. Нашите мисли и молитви се со Кристијан Ериксен и неговата...

KOЛАБИРАШЕ НА СРЕД ФУДБАЛСКИ МЕЧ: Кристијан Ериксен падна на натпреварот – позната неговата состојба

Во 43. минута од натпреварот помеѓу Данска и Финска на европското фудбалско првенство, на стадионот „Паркен“ во Копенхаген, мечот беше прекинат, откако фудбалерот на...

УЕФА го укинува правилото гол во гости?

Комитетот за натпреварување при Европската фудбалска федерација (УЕФА), донесе одлука дека од наредната сезона повеќе нема да важи правилото за гол постигнат на гостински...

(ВИДЕО): Бесните навивачи на М. Јунајтед го одложија дербито со Ливерпул

Големото англиско дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул нема да се игра денес, поради инцидентите кои се случија на „Олд Трафорд“, а ги предизвикаа...

Хет-трик: Гризман денеска го доби третото дете – сите се родени на ист ден

Ѕвездата на Барселона и на Франција, Антоние Гризман денеска е главна вест во спортските таблоиди откако го доби третото дете. Сите три деца на...
error: Content is protected !!