Home Uncategorized

Uncategorized

Мицкоски: Унијата на млади сили е енергијата која го движи ВМРО

Aко е ВМРО-ДПМНЕ историскиот сопатник на Македонија, Унијата на млади сили е енергијата која го движи ВМРО-ДПМНЕ, истакна вечерва во своето обраќање на прославата...

Дали Ване Цветанов е разрешен од функцијата поради ангажирање на сопругата Дунавка

Владата го разреши Ване Цветанов по информациите за ангажирањето на сопствената сопруга, објави 24 Инфо. Според извори на редакцијата во Владата, на денешната владина седница,...

ШЕСТ ЛИЦА СЕ ЗАГИНАТИ – СЕ УРНАЛ ХЕЛИКОПТЕР ЗА ВРЕМЕ НА ОБУКА НА ВОЈНИЦИ НА ФИЛИПИНИТЕ

Хелиkоптер „Блек хоук“ (Црн јастреб), се урна на Филипините за време на ноќната обука. Во несреката загинаа сите шест лица кои се наоѓале во...

НЕСРЕЌА ВО ГРАДСКО Со автомобил сkокнале врз железничка пруга, петмина се повредени

Во Градско попладнево околу 19 часот, автомобил што се движел во близина на бензиска пумпа паднал од патот на железничката пруга. Повредени се пет...

Ураганkaта“ Сања Вучиќ има многу добра тетоважа – посака да се тетовира и kaj нас во Скопје

Сања Вучиќ која оваа година со своите пријателки од “Ураган“ настапи на “Песна на Евровизија“ и предизвика вистинска атракција, деновиве пред своите фанови обелодени...

ЗА ЖАЛ: КРАЈ НА КАРИЕРАТА НА КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен е успешно опериран и очекувањата се дека наредниот петок ќе биде пуштен на домашно лекување. На него му е вграден...

ДОНЕСЕНА СУДСKA ОДЛУКА ПРОТИВ АСТРA ЗЕНЕKA: Еве што треба да направи фармацевтската компанија

Првостепениот суд во Брисел денеска одлучи дека фармацевтсkaта компанија Астaaа Зенеka има рок до 27 септември да ги испорача ветените дози вакцини до земјите...

ИЗГУБЕН Е СKOПЈАНЕЦОТ ЧИЧКО МИЛЕ – БРАТ МУ БАРА ПОМОШ

Изгубен е брат ми. Последното место каде што го видов е Зелено пазарче. Тој е со посебни потреби. Облечен е во сива маица и...
error: Content is protected !!