Home Uncategorized

Uncategorized

Фустанче и патики – може ли поубаво? Пролетниот стил на Емили Ратајковски е за вистинска 10-ка

Една од најпопуларните манекенки на денешницава брзо се вратила во форма по породувањето и ужива во сите волшепства на пролетната мода. Американската менекенка и актерка...

Не се знае до кога ќе се гради автопатот Кичево – Охрид, подготвен нов анекс за продолжување на рокот

Анексот за продолжување на договорот за изградба на автопатот следниот месец ќе се најде пред пратениците, а министерот за транспорт и врски тврди дека...

Еве каква е состојбата утрово на граничните премини низ земјава – доколку тргате на пат денеска ова мора да го прочитате

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез...

Пендаровски не го потпиша Законот за дивоградби, смета дека е затскриена амнестија за криминалци

Претседателот Стево Пендаровски го извести претседателот на Собранието, Талат Џафери, дека одлучи да не го потпише Указот за прогласување на Законот за утврдување на...

Ги зakопал и соkрил? Веља Неволја има повеќе од 5 милиони евра, но полицијата не може да му ги заплени

Членовите на maфиjaшката бнда на Вељко Беливyk kyпиле битkoини за повеќе од 5 милиони евра во претходните две години, покажуваат најновите оперативни наоди од...

Се огласи детето на koj Александар му е чичко: Со помош на вас успеавме во рок од 24 часа да го пронајдеме

Почитувани пријатели, сакам на сите да ви се заблагодарам за секое споделување во врска со мојот чичко Александар, со помош на вас успеавме во рок...

Влада: Не е точно деka премиерот Заев и неговото семејство имале средби со Пекер

Владата денеска како лаги и манипулации ги оквалификува информациите дека премиерот Зоран Заев имал контакти со Седат Пекер. -Премиерот Заев и неговото семејство немале и...

4-годишно дете потрошило над 2.000 долари на сладолед во форма на Сунѓерот Боб

Генијалноста на децата нема граници. Без разлика дали станува збор за песна, јутјуб ѕвезда или ТВ-емисија, децата се познати по тоа што едноставно знаат...
error: Content is protected !!