Home Uncategorized

Uncategorized

Латас: Шилегов да објасни како дал 360.000 евра за куќа за пингвини, а во среде пандемија нема набавено амбулантно возило

Шилегов треба да објасни како дал пари и одобрил да во зоолошка градина се изгради куќа за пингвини од 360.000 евра, а 350.000 чини...

Пауновски: Достава на храна може да се врши и по 20 часот само со дозвола

Поради одредени субјекти кои тераат инает и кон себе и кон граѓаните и кон пазарните инспектори и не ги почитуваат протоколите и мерките ...

Од петок следува период на стабилно време и пораст на дневните темепратури

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде...

ЈСП соопшти: Ова е новиот возен ред на автобусите

ЈСП Скопје информира дека од денеска, вторник (6.04.2021 год) до вторник (20.04.2021 год), јавниот превоз ќе сообраќа до 20 часот, а билетарниците и центрите...
error: Content is protected !!