A coffee break in the United States and elsewhere is a short rest period granted to employees in business and industry. An afternoon coffee break, or afternoon tea, often occurs as well.

0080-655-238-69

contact@fast.news

CA50932 Pasadena

Latest articles

Мицкоски за електронските учебници: Тоа е врв на глупостите! Нека не си играат со оган

Врв на глупостите! Вака лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гледа на новиот закон за учебници со кој се предвидува електронска форма на учебниците....

Јанчев се заблагодари на Владата и премиерот Заев бидејќи дале фитинг тарифа

На последната седница на советот на општина Кавадарци беше усвоен нов правилник за плати и други надоместоци на плата на вработените во ЈП Комуналец,...

ПРЕД и ПОТОА – Шилегов се пофали, но доби бурни реакции: Ваш коментар (ФОТО)

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов деновиве е актуелен по набавката на противпожарното возило во Скопје, но и по денешната објава за улица Љубљанска во Карпош,...

Popular Categories

error: Content is protected !!