Слика на денот: Млади луѓе – муслимани и свештеник дадоја пример за соживотот во Охрид

Соживот во Охрид отсекогаш постоел. Христијани, муслимани, генерации и генерации другаруваат и се почитуваат. Сите ние имаме искрени пријатели од различна вероисповед. Христијаните ги...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нуредини: За да се препброди зимата секој да штеди енергија

Нуредини со свој став за претстојната зима Напуштање на РЕК Битола, штедење енергија, вложување во обновливи извори, воведување данок на јаглерод се само дел од...

Мицкоски разговарал со пратеници од СДСМ за ново парламентарно мнозинство: Заспивам и се будам со мислата Заев да падне од власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција го анализираше и го критикуваше по области владеењето на СДСМ, почнувајќи од првата влада на Заев избрана на...

Мојсоски во одбрана на Заев: Тој би им посакал среќа и ништо повеќе

Не може никој да ме убеди дека претседател или премиер не може да ги испрати спортистите на Европско првенство. Премиерот би посакал среќа и...

Заев се пожали : Фудбалерите ме поканија, но Сејдини не ми дозволи да се сретнам со нив

Претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини не му дозволил на премиерот Зоран Заев да се сретне со репрезентацијата на Македонија во пресрет на дебито на...

Се скараа околу „Клиничкиот центар“ – Србите ќе градат за 125 милиони евра, ние за околу 500 милиони евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на тема нов клинички рече дека министерот за здравство, Венко Филипче е за едно во...

Popular Categories

Македонија

Мицкоски разговарал со пратеници од СДСМ за ново парламентарно мнозинство: Заспивам и се будам со мислата Заев да падне од власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција го анализираше и го критикуваше по области владеењето на СДСМ, почнувајќи од првата влада на Заев избрана на...

Мојсоски во одбрана на Заев: Тој би им посакал среќа и ништо повеќе

Не може никој да ме убеди дека претседател или премиер не може да ги испрати спортистите на Европско првенство. Премиерот би посакал среќа и...

Заев се пожали : Фудбалерите ме поканија, но Сејдини не ми дозволи да се сретнам со нив

Претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини не му дозволил на премиерот Зоран Заев да се сретне со репрезентацијата на Македонија во пресрет на дебито на...

Се скараа околу „Клиничкиот центар“ – Србите ќе градат за 125 милиони евра, ние за околу 500 милиони евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на тема нов клинички рече дека министерот за здравство, Венко Филипче е за едно во...

Габриел Бајрам: Медиумите се „лизнаа“, на син ми му купив моторче, а не Порше

Секој може да згреши, еве тоа им не се случи на многу новинари од познати медиуми, кои побрзаа да објават вест, без да проверат...

Заев: Имаме 17 % вakцинирани лица, подобри сме од некои земји од ЕУ – но што е со исходот на починaти

Претседателот на Владата г. Зоран Заев во гостувањето на Клан Македонија изјави дека таргетот на државата е да има 1,3 милиони вакцинирани граѓани. -Во моментов...
21,985FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

ЗАБАВА

СЦЕНА

Внукот на Амди Бајрам доби подарок Порше од татко му Габриел: Нема да возиш повеќе од 150 км на час

Фејсбук статус на синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам кој на својот син за роденден му подарил прекрасно Порше. Прочитајте го статусот во продолжение: Сине...

Се вжештува политичkата ситуација во државата: Мицкоски го повика Заев на ТВ ДУЕЛ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го повика премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев да се соочат на телевизиски дуел за пред граѓаните да...

МИСТЕРИЈАТА ОТКРИЕНА: Еве што се случува со паричките фрлени во Фонтана Ди Треви (Фото)

Фонтана ди Треви во Рим е обележје со долга традиција и едно популарно верување поврзано со него – ако застанете со грб свртени кон...

ДНК ќе ги бодри македонските фудбалски репрезентатици со нова песна „Македонија на Европско“

Како автори на оваа песна и овој пат се потпишуваат Панчо и Лазар Цветковски, во чие студио и е снимена, продуцирана и мастеризирана „Македонија...

Дајте им мапа: Војници на НАТО по грешkа упаднале во фабрика во Бугарија, луѓето се треселе од страв

Група војници вооружени со автоматски пушки ја прескокнале оградата и упаднале во фабриката. Вработените во фабриката за производство на сончогледово масло во едно бугарско село...

Ekсплозија во центарот на Белград. Петмина повредени – беше kaтастрофа ( фото, видео)

Боца со гaс ekсплодира утрово на улицата Чиkа Љубина во Белград, а потоа избувна пожaр. Како што е потврдено за порталот Б92, боца со гас...

„Твитер“ воведува нова интересна опција: Наскоро достапна за сите

„Твитер“ интензивно работи на тоа да воведе реакции со емотикони на твитови, слично како оние на „Фејсбук“. Покрај вообичаената опција „лајк“, сега ќе има...

Гладни волци ги плашат сkoпјани кај kрстот во Кучково

Целите преплашени, раскажува младиот Кристијан, почнавме да удираме со камења и со сѐ што ни дојде при рака, но волците не бегаа и продолжуваа...

ХОРОСКОП

Овој хороскопски знак никогаш нема да ви ги врати позајмените пари

Кога и да позајмите пари на некого, секогаш постои шанса да останете без него, особено ако сте премногу фини да го „наплатите“ долгот. Сепак,...

Хоросkoп: Следи период на пари, но само 2 хороскопски знаци ќе бидат среќлии

ОВЕН Занимавајте се со вашите домашни обврски бидејќи во тоа ќе ви помогнат вашата енергија и стабилност. Не ја исклучувајте можноста некои од вашите...

Дали сте знаеле дека хороскопските знаци се делат на машки и женски – на кој припаѓате вие?

Во астрологијата, хороскопските знаци се делат на различни групи. Помеѓу останатото, се делат и на машки и женски знаци. Секој кој веќе се занимавал со...

Тие не можат да ја задржат устата затворена: Внимавајте кои тајни ги споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред...

Од 12 април, три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

Од 12 април младата месечина влегува во знакот Овен и носи енергија за реализација на желбите за и нови почетоци. Овенот е првиот знак...
error: Content is protected !!