Слика на денот: Млади луѓе – муслимани и свештеник дадоја пример за соживотот во Охрид

Соживот во Охрид отсекогаш постоел. Христијани, муслимани, генерации и генерации другаруваат и се почитуваат. Сите ние имаме искрени пријатели од различна вероисповед. Христијаните ги...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нуредини: За да се препброди зимата секој да штеди енергија

Нуредини со свој став за претстојната зима Напуштање на РЕК Битола, штедење енергија, вложување во обновливи извори, воведување данок на јаглерод се само дел од...

Мицкоски разговарал со пратеници од СДСМ за ново парламентарно мнозинство: Заспивам и се будам со мислата Заев да падне од власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција го анализираше и го критикуваше по области владеењето на СДСМ, почнувајќи од првата влада на Заев избрана на...

Мојсоски во одбрана на Заев: Тој би им посакал среќа и ништо повеќе

Не може никој да ме убеди дека претседател или премиер не може да ги испрати спортистите на Европско првенство. Премиерот би посакал среќа и...

Заев се пожали : Фудбалерите ме поканија, но Сејдини не ми дозволи да се сретнам со нив

Претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини не му дозволил на премиерот Зоран Заев да се сретне со репрезентацијата на Македонија во пресрет на дебито на...

Се скараа околу „Клиничкиот центар“ – Србите ќе градат за 125 милиони евра, ние за околу 500 милиони евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на тема нов клинички рече дека министерот за здравство, Венко Филипче е за едно во...

Popular Categories

Македонија

Мицкоски разговарал со пратеници од СДСМ за ново парламентарно мнозинство: Заспивам и се будам со мислата Заев да падне од власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција го анализираше и го критикуваше по области владеењето на СДСМ, почнувајќи од првата влада на Заев избрана на...

Мојсоски во одбрана на Заев: Тој би им посакал среќа и ништо повеќе

Не може никој да ме убеди дека претседател или премиер не може да ги испрати спортистите на Европско првенство. Премиерот би посакал среќа и...

Заев се пожали : Фудбалерите ме поканија, но Сејдини не ми дозволи да се сретнам со нив

Претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини не му дозволил на премиерот Зоран Заев да се сретне со репрезентацијата на Македонија во пресрет на дебито на...

Се скараа околу „Клиничкиот центар“ – Србите ќе градат за 125 милиони евра, ние за околу 500 милиони евра

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на тема нов клинички рече дека министерот за здравство, Венко Филипче е за едно во...

Габриел Бајрам: Медиумите се „лизнаа“, на син ми му купив моторче, а не Порше

Секој може да згреши, еве тоа им не се случи на многу новинари од познати медиуми, кои побрзаа да објават вест, без да проверат...

Заев: Имаме 17 % вakцинирани лица, подобри сме од некои земји од ЕУ – но што е со исходот на починaти

Претседателот на Владата г. Зоран Заев во гостувањето на Клан Македонија изјави дека таргетот на државата е да има 1,3 милиони вакцинирани граѓани. -Во моментов...
21,985FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

ЗАБАВА

СЦЕНА

Филипче: Потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се доволни за влез во Грција

Хартиените документи, потврдата за вакцинацијата и ПЦР-потврдите се сосема доволни за влез во Грција. Луѓе од системот „Мој термин“ работат на една варијанта, модул,...

Драстичен пад на нови случаи на Koвид во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-1, сите во Скопје. Скопје – 3 Пријавени се вкупно 5...

Хасани: Гостите на свадбите да не се гушkаат за да нема поголемо ширење на вирусот

Мора да се адаптираме дека не може да се направи комплетно олабавување на мерките и сте треба да сфатат дека се уште се справуваме...

Најново: Нема да мора да седите по 4-ца на маса, но полициски час ќе има до 15.06

Главниот координативен кризен штаб на Владата на Република Северна Македонија за обезбедување целосна координација на органите на државната управа, на правните лица основани од...

Во долна облеkа на сцена, а околу струкот – ЗМИЈА: Наша учесничка во „Ѕвездите на Град“ ги остави сите во шок и со подотворена...

Во вчерашното шоу на музичкото натпреварување „Звездите на Гранд“, имавме можност да видиме како учесничката Марија Груевска, која доаѓа од Македонија, настапи во многу...

ЦЕЛИОТ СВЕТ ВО СОЛЗИ: Загина легендарниот Тарзан- со него во стравичната несреkа била и неговата сопруга!

Мега-популарниот актер Џо Лара (58) загина во страшна авионска несреќа. Прославениот „Тарзан“ бил со неговата сопруга Гвен во приватен авион, а покрај нив загинале уште...

KАВАДАРЦИ СО СПЕКТАКЛ КАКО НИKOГАШ ДОСЕГА: Среќен 30. роденден Лозари (ВИДЕО)

Популарната навивачка група „Лозари“ од Кавадарци вечерва го прославија 30-тиот роденден на неверојатен начин. Навивачите кои го бодрат Тиквеш вечерва направија спектакл кој досега не...

(ФОТО) Победникот на Евровизија позираше во мини-здолниште и фановите повторно воодушеви

Дамијано Давид, фронтменот на италијанскиот бенд кој победи на овогодинешниот „Евросонг“, воодушеви многу девојки со својата последна објава на Инстаграм Екстравагантниот пејач објави фотографија на...

ХОРОСКОП

Овој хороскопски знак никогаш нема да ви ги врати позајмените пари

Кога и да позајмите пари на некого, секогаш постои шанса да останете без него, особено ако сте премногу фини да го „наплатите“ долгот. Сепак,...

Хоросkoп: Следи период на пари, но само 2 хороскопски знаци ќе бидат среќлии

ОВЕН Занимавајте се со вашите домашни обврски бидејќи во тоа ќе ви помогнат вашата енергија и стабилност. Не ја исклучувајте можноста некои од вашите...

Дали сте знаеле дека хороскопските знаци се делат на машки и женски – на кој припаѓате вие?

Во астрологијата, хороскопските знаци се делат на различни групи. Помеѓу останатото, се делат и на машки и женски знаци. Секој кој веќе се занимавал со...

Тие не можат да ја задржат устата затворена: Внимавајте кои тајни ги споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред...

Од 12 април, три хороскопски знаци ги очекуваат големи промени

Од 12 април младата месечина влегува во знакот Овен и носи енергија за реализација на желбите за и нови почетоци. Овенот е првиот знак...
error: Content is protected !!